Ačiū, kad balsavote ir buvote drauge!
Susipažinkite su 2023 m. nugalėtojais.
„MBito“
Automobilių diagnostika ir kodavimas
Šiuolaikiniai automobiliai – tarsi kompiuteriai ant ratų su begale informacijos. Tech-Park Kaunas bendruomenės narių „MBito“ startuolio sukurtas išmanusis diagnostikos įrenginys leidžia ne tik diagnozuoti automobilio sistemas, bet ir keisti parametrus koduojant, aktyvuoti vartotojo norimas funkcijas vos keliais paspaudimais savo išmaniajame telefone.
„Ši inovacija stengiasi pakeisti nusistovėjusią praktiką, kad automobilio diagnostika, remontas ir tobulinimas yra sudėtingas, daug laiko ir finansų reikalaujantis procesas. Norime perkelti automobilio diagnostikos galimybę į kiekvieno vartotojo rankas ir leisti jiems geriau pažinti savo automobilį“, – teigia „MBito“ vadovas ir bendrakūrėjis Vilius Vaičiūnas.
Startuolio komanda dalyvavo akceleravimo programoje ir pritraukė riziko kapitalo fondo „FIRSTPICK“ investicijų. Šiemet kauniečiai smarkiai išplėtė klientų tinklą – lietuvių sprendimą įsidiegė daugiau nei 40 šalių „Mersedes-Benz“ automobilių mėgėjai
„Zinotech“
Daugiafunkcinė savaiminio valymo nano danga „Rain n’ Roll“
Saulės energetikos plėtra ir verslo sektoriaus susidomėjimas aplinką tausojančiais sprendimais atveria kelius ir kitų sričių inovacijoms. Vienas tokių pavyzdžių yra saulės elektrinių priežiūra, kurią gerokai palengvina tinkamai nuo teršalų apsaugančios dangos.
Mokslininkų grupė iš Kauno technologijos universiteto Medžiagų mokslo instituto, po keleto metų trukusių bandymų, šiemet sukūrė dulkes ir aplinkos teršalus atstumiančią dangą. Komanda taip pat pateikė paraišką Europoje galiojančiam ir mokslinį indėlį apsaugančiam patentui gauti.
„Mūsų danga išsiskiria iš kitų tuo, kad pilnai atstumia vandenį. Tai mes pasiekiame paprastais ir nebrangiais būdais, naudodami aplinką tausojančias medžiagas. Be to, tokia danga padidina ir saulės energijos išgavimo efektyvumą lyginant su nepadengtu paviršiumi“, – pastebi „Zinotech“ vadovas ir bendrakūrėjis dr. Simas Račkauskas.
„Kondigno“
Socialinę atskirtį mažinantis stalo žaidimas
Šis žaidimas apjungia tradicinius stalo žaidimus su išmaniosiomis technologijomis, kurios papildo žaidžiančių dalyvių patirtį. Kūrėjai siekia įgalinti bei įtraukti regėjimo negalią turinčius asmenis ir suteikti galimybę išbandyti naujus laisvalaikio praleidimo būdus.
„Pagal Amerikos Aklųjų Fondo atlikto tyrimo duomenis, tik 1 iš 10 neregių žmonių geba skaityti Brailio raštą. Atlikdami rinkos analizę pastebėjome, jog laisvalaikio užsiėmimų, leidžiančių lygiavertiškai įtraukti ir regėjimo negalią turinčius asmenis už prieinamą kainą išties trūksta. Mūsų produktas atsižvelgia į šių dienų aktualijas ir siūlo inovatyvų sprendimo būdą – tai pirmas tokių stalo žaidimų pavyzdys, kurio taisyklės, siužetas ir užduotys yra pateikiamos mobiliojoje aplikacijoje “, – sako „Kondigno“ žaidimo kūrėjas Justinas Blažukas.
Kurdama žaidimą komanda aktyviai bendradarbiavo su regėjimo negalią turinčiais žmonėmis, Lietuvos Aklųjų ir Silpnaregių sąjunga, Vytauto Didžiojo Universiteto mokslininkais bei stalo žaidimų entuziastais.
„Fitodenta“
Priemonė, spartinanti burnos ertmės gijimą po odontologinių operacijų
Sveikatos inovacijų ekspertai „Fitodenta” šiemet pristatė burnos ertmės gijimą po odontologinių operacijų skatinantį produktą. Produkto kūrėjai inicijavo patentą, o sėkmingi tyrimai teikia vilčių, kad produktas bus pripažintas ir užsienio rinkoje. Komanda atliko klinikinį tyrimą, kuris patvirtino 40 proc. spartesnį gijimą po operacijų. Produktą kūrėjai planuoja siūlyti ne tik Lietuvos pacientams, bet ir odontologijos kabinetams Vokietijoje ir Šveicarijoje, kadangi šių šalių vartotojai ypač atviri botaniniams preparatams, homeopatijai ir natūraliai medicinai.
„Tikimės, kad tai gali tapti efektyvia alternatyva pooperacinei pacientų priežiūrai. „Fitodenta“ produkto natūralios kilmės veikliųjų medžiagų efektyvumas yra patikrintas klinikiniu vartotojų tyrimu. Pradinė inovacijos mintis kilo siekiant sumažinti antibiotikų vartojimą pagal Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas, tačiau tyrimų metu paaiškėjo, kad produkto prototipas pagreitinti gijimą net 40 proc.“, – sako „Fitodenta” direktorius Tomas Andrejauskas.
Produktas yra skirtas naudoti po danties šalinimo, implantacijos ar kitų odontologijos procedūrų, kurios palieka žaizdas ir tinimą. Patentuojamos „Fitodenta“ preparatų formulės yra pagrįstos natūraliomis augalinės kilmės medžiagomis. Kūrėjų komanda glaudžiai bendradarbiauja su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu (LSMU) bei biochemijos srities mokslininkais.